Blue Flower

Obecnie to najstarsi przodkowie w tej linii najbliższej rodziny, których udało się odnaleźć w rejestrze poślubionych niemenczyńskiej parafii.

Dostępny na genealodzy zapis w bazie danych oparty jest o spis małżeństw wykonany na podstawie ksiąg parafialnych przez miejscowego organistę. Dzisiaj natrafiłem na indeks osobowy drzewa rodu Gulbinowiczów i tu ciekawostka ponieważ jest wspomnienie naszego przodka Andrzeja Czaplińskiego. Jest to o tyle ciekawe, że od lat wiem z przekazu ustnego o koligacjach z domem Gulbinowiczów z której wywodzi się ks Kardynał Henryk, a z innej strony ze wspomnianym w innym artykule śp ks Bogdanowiczem, który był proboszczem w kościele NMP w Gdańsku.

Tak naprawdę rzecz będzie o stryju mojej mamy - Stanisławie, który urodził się w 1893, a w 1923 obronił pracę magisterską w kierunku farmacja. przez parę lat stażował w aptece Pana Jana Rodowicza (dziadka Pani Maryli Rodowicz) przy Ostrobramskiej 4. Potem, jak uzyskał uprawnienia, zawiązał spółkę i rozpoczął pracę pod własnym szyldem w aptece przy Ostrobramskiej 25.

reprint - opracowanie reportażu napisanego na 500-lecie Bitwy pod Grunwaldem w Bibliotece Małopolskiej

Jest tu parę obrazków z okolicy Maszkowic i niemało o samych mieszkańcach.

 Odniesienie do tego można przeczytać w Allmanachu Łąckim

Mary Pix (1666 - 17 maja 1709) [1] był angielskim powieściopisarzem i dramaturgiem. Akta kościelne wskazują, że mieszkała w Londynie, poślubiając

George'a Pixakupca krawieckiego z Hawkhurst w hrabstwie Kent w 1684 roku. W zapisach o chrzcie ujawniono, że miała dwóch synów, George'a (1689) i Williama (1691). Wygląda na to, że George zmarł w 1690 roku.